logo
Keep in touch with meI'm using Intch to connect with new people. Use this link to open chat with me via Intch app
Network Power<100 people
Roles
✔️57%
IT
🧑‍🔬31%
Engineer
🔥26%
Startup Founder
Geos
🇮🇳31%
India
🇹🇷21%
Turkey
🇫🇷5%
France
Work Background
Senior Software Engineer
Turkish PresidencySenior Software Engineer
Mar. 2021Ankara, Türkiye-Mevcutta bulunan ve yeni projelerin geliştirilmesi, -Yeni geliştirilecek projelerin mimari tasarımı ve proje başlangıcının yapılması, -Projelerde çalışan takım arkadaşlarıma destek verilmesi, -N katmanlı mimari tasarım ve geliştirme çalışmaları, --(Generic Repository Pattern, Unit of Work, SOLID) -Redis Backplane ile SignalR scale out, -Bazı projelerin görme engelli kullanıcılarında kullanabileceği şekilde düzenlenmesi, -Hangfire ile scheduler job kullanımı, -GIS uygulamalarında leaflet kullanımı, -RabbitMQ kullanımı, -IdentityServer4 ve LDAP entegrasyonu ile merkezi kimlik yönetim sisteminin geliştirilmesi, -NLog kütüphanesi ile MongoDB kullanılarak merkezi loglama sisteminin geliştirilmesi, -Dış kurumlar ile servis entegrasyonlarının yapılması, -TFS On-prem DevOps CI/CD süreçlerinin tasarlanması, -TFS On-prem merkezi yapıların nuget paket haline getirilip dağıtılması, -Performans ve yük iyileştirmeleri için IIS konfigürasyonu, -Code Review yapılması, -İşe alım süreçlerinde teknik mülakat yapılması, -Dış kurumlar ile servis entegrasyonlarının yapılması, -React Native ile mobil uygulama geliştirme, -Firebase Push Notification servislerinin kullanımı, -Apple Enterprise lisansının alınması ve bazı mobil uygulamaların In House dağıtılması.
Software Engineer
BilgeAdam TeknolojiSoftware Engineer
Jan. 2019 - Mar. 2021TCCB( T.C.CUMHURBAŞKANLIĞI ) : -Mevcutta bulunan ve yeni projelerin geliştirilmesi, -N katmanlı mimari tasarım ve geliştirme çalışmaları, --(Generic Repository Pattern, Unit of Work, SOLID) -Redis Backplane ile SignalR scale out, -Bazı projelerin görme engelli kullanıcılarında kullanabileceği şekilde düzenlenmesi, -Hangfire ile scheduler job kullanımı, -RabbitMQ kullanımı, -IdentityServer4 ve LDAP entegrasyonu merkezi kimlik yönetim sisteminin geliştirilmesi, -NLog kütüphanesi ile MongoDB kullanılarak merkezi loglama sisteminin geliştirilmesi, -TFS On-prem DevOps CI/CD süreçlerinin tasarlanması, -TFS On-prem merkezi yapıların nuget paket haline getirilip dağıtılması, -Performans ve yük iyileştirmeleri için IIS konfigürasyonu, -React Native ile mobil uygulama geliştirme, -Firebase Push Notification servislerinin kullanımı, TUYEP(Türk Akreditasyon Kurumu Yenileme Projesi) : Kurum içinde yürütülen süreçlerin dijital ortama taşınması için gerekli geliştirmelerin yapılması, geliştirme sonrası bakım ve destek süreçlerinde bulunulması. Kullanılan Teknolojiler : .Net Core, Angular 2+, SQL Server, Hangfire, RabbitMQ, Swagger, TFS, Scrum Methodology.
Software Engineer
MebitechSoftware Engineer
May. 2018 - Jan. 2019Ankara, Turkey-ESBIS CMMI 3 süreç modeli ve Scrum metodolojisi ile geliştirilen projede Yazılım Geliştirici ve Konfigürasyon Uzmanı olarak görev aldım. ASP.NET, React.JS ve Restful servisler kullanılarak proje devam ettirildi. Süreç yönetimi JIRA, versiyon kontrolü Git ile proje yürütüldü.
Yazılım Geliştirme Uzmanı & Software Developer Specialist
Supratech Bilişim Tic. Ltd. Şti.Yazılım Geliştirme Uzmanı & Software Developer Specialist
Oct. 2017 - May. 2018Ankara, Turkey-Suriye Görev Gücü Personel Takip Sistemi Suriye Görev Gücüne bağlı sağlık personellerinin özlük bilgilerinin kayıt altına alındığı, çalışma tablosu (puantaj), hakediş ve maaş ödemelerinin kurgulandığı bilgilendirme sisteminin tamamlanması. Kullanılan teknolojiler : PostgreSQL, ASP.NET & MVC, Restful servisler. -BiTıkk Motokuryelerin takibinin, yönlendirilmesinin ve senkronizasyonunun yapıldığı mobil uygulamanın geliştirilmesi. Kullanılan teknolojiler : Firebase (NoSQL) veritabanı, Android studio ve Xamarin.
Yazılım Geliştirme Uzmanı
FreelanceYazılım Geliştirme Uzmanı
Nov. 2016 - Feb. 2017Ankara-GörTur Gelen talep doğrultusunda bir turizm firmasının reklam portalının tamamlanması. Kullanılan teknolojiler : ASP.NET & MVC, Restful servisler, SQL Server.
Bilgisayar Mühendisi
FreelanceBilgisayar Mühendisi
Jun. 2015 - Jan. 2016Ankara, Turkey-PalmEstetik Gelen talep doğrultusunda bir güzellik merkezinin stok, randevu, müşteri takip ve önmuhasebe modüllerinin kurgulandığı sistemin tasarlanması ve yazılımın tamamlanması. Kullanılan teknolojiler : C#, SQL Server.
Bilgisayar Mühendisi
Kırıkkale ÜniversitesiBilgisayar Mühendisi
Jan. 2016 - Jun. 2016Kirikkale, Turkey-ÖğrenciTakip (IOT) Projenin kapsamı: Tasarlanan mobil cihazlar ile öğrencilerin derslere olan devamlılığının takip edilmesi. Arduino, ESP-8266 ve RFID kart okuyucu modülleri ile cihazın tasarlanması ve sunucu ile WIFI üzerinden gerekli bilgi alışverişi yapılarak, sunucu tarafında işlemlerin tamamlanması. Kullanılan teknolojiler : Arduino, C#, SQL Server.

Requests

Touchpoint image
1155Applied by 24
Looking to expand my network
Intch is a Professional Networking App for the Future of Work
100k+ people
130+ countries
AI matching
See more people like Akif on Intch
IT
39550 people
15
Programmer, qa
20
Senior Software Engineer @ TRK Technology
16
Data Analyst @ Smplcty Analytics
ITWeb Developer
7777 people
15
Full Stack Developer @ İntertech
15
Web3 Developer @ Ginoa
15
BackEnd Developer @ Mesoxy